Anne Baba Okulu

ANNE BABA OKULU SEMİNERLERİ

İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Çocuk Rehabilitasyon Birimi tarafından “ANNE BABA OKULU SEMİNERLERİ” Anabilim Dalı Kütüphanesinde başlatılmıştır.

Ayda bir kez yapılması planlanan seminerlere katılım ücretsiz olup, 3 yaşından büyük çocuklar için aynı saatte, Kütüphane ile aynı katta bulunan Servis Jimnastik Salonunda, iş ve uğraşı terapistimiz tarafından rekreasyonel terapi uygulanacaktır. Velilerinden bağımsız hareket edebilen çocuklar isterlerse bu uygulamaya katılabilirler.

16.03.2010 tarihinde yapılan “Anne Baba Okulu Seminerleri”nin ilkinde velilere önce çocuklarının durumları ve karşılaştıkları güçlükler hakkında sorular ve yanıtlar alındı. Sonrasında birim sorumlusu Prof. Dr. Resa Aydın tarafından Motor Gelişme geriliği ve Serebral Palsi hakkında kısa bilgi verildi. İlk seminerin konusu olan “Hippoterapi, Adeli Suite –Uzay Terapisi ve Sanal Gerçeklik Tedavisi” anlatıldı. Toplantının sonunda tartışma ve sorular yanıtlandı ve velilerin seminer hakkındaki geri bildirimleri alındı.

İlk toplantıdaki geri bildirime göre, bir sonraki toplantıda “anne ve babalara psikolojik destek” konusunun işlenmesine karar verilmiştir. “