El Hastalıkları ve Rehabilitasyonu Polikliniği

“EL HASTALIKLARI ve REHABİLİTASYONU” POLİKLİNİĞİ

Prof. Dr. Aydan ORAL
Prof. Dr. Dilşad SİNDEL


Kuruluş Amacı

  • Önemli bir sağlık sorunu olan, fonksiyonel kısıtlılık, sakatlık ve iş günü kaybına yol açabilen el hastalıklarına tanı koymak
  • El hastalıkları ve yaralanmalarında güncel tedavi ve rehabilitasyon yöntemlerini uygulamak
  • Hastaların tedavisini yakından takip ederek günlük yaşam aktiviteleri ve işe dönüş aşamalarını hızlandırmak
  • Hastalığın tanı ve tedavisi, hastalığın tekrarı veya kronikleşmesinden korunma konusunda hastaları bilgilendirmek
  • Akademik eğitim vermek ve bu kapsamda yapılacak bilimsel araştırmaları planlayarak yürütmek

Çalışma Günleri

“El Hastalıkları ve Rehabilitasyonu” polikliniği her Pazartesi günü 13.0016.00 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Poliklinik binasında yapılmaktadır.


Nasıl Başvurulabilir?

El, el bileği veya ön kolda tendon ve/veya sinir kesileri olan, tekrarlayıcı kullanıma bağlı el-el bileği tutulumu olan, el- el bileğini tutan enflamatuar veya dejeneratif hastalığı olan hastalar önce genel polikliniklerde değerlendirilerek “El Hastalıkları ve Rehabilitasyonu” polikliniğine yönlendirilirler.


Ne Yapıyoruz?

Ekip tarafından muayene ve değerlendirme formları doldurularak hasta için  gerekli tetkikler istenir, tanı konur ve tedavi planlanır. Hasta bireysel olarak ele alınır, kısa ve uzun dönem hedefleri belirlenerek;  fizik tedavi, egzersiz, ortez, protez, medikal tedavi, enjeksiyon gibi tedavi seçenekleri uygulanır. Tedavi sırasında ve sonrasında hasta yakından takip edilerek belirli aralıklarla kontrole çağrılır.